top of page

Nová dimenze odpočinku s čchi-kung

Díky rychlému rozvoji vědy a techniky a celkově konzumnímu zaměření celé společnosti se lidé západního světa více a více obrací k alternativním způsobům ozdravování těla.


Mezi  ně patří i čínská umění pro zdraví a dlouhověkost čchi-kung (qi-gong) někdy označovaná jako čínská jóga. Lidé se na vlastní kůži přesvědčují "o zázračné pověsti" těchto orientálních umění a zájem o ně neskutečně vzrůstá. 
Čchi - zdroj životaPodle mnoha dokumentů, žádná z mnoha kultur nestudovala tak hluboce oběh lidské čchi (energie, životní síla), jako Číňané, podle nichž je právě čchi zdrojem života a činnosti celého těla. 

Zkoumali rovnováhu mezi silami yin a yang po několik tisíciletí v souladu s přírodními cykly a svými zkušenostmi, tak přispěli k velkému rozvoji poznání člověka jako lidské bytosti.


Díky rychlému tempu naší společnosti jsou lidé často uvrženi do negativity, různých typů závislostí, nebo psychických problémů. Vlivem těchto okolností pak bohužel ztrácí partnerské vztahy, rodiny či zaměstnání. Těžko hledají pracovní uplatnění a získávají vnitřní stabilitu.


Všeobecně by jim mohla pomoci tato pohybová umění, která lidé např. v Číně praktikují do nejvyššího věku přímo v přírodě. Tato cvičení přispívají k udržení vnitřní rovnováhy, stability a  skutečného duševního klidu 


Náš tip:

Čínská cvičení čchi-kung se v dnešní době stávají uznávanými a akceptovatelnými metodami nejen u západních lékařů, ale i v celé moderní společnosti. Přiznávají, že jednou z možností jak preventivně čelit únavě a rychlému tempu dnešní doby je cíleně odpočívat a nabídnout tělu "fyzickou potravu" např. v podobě ozdravných pobytů, které uvedou tělo i mysl opět do stavu rovnováhy a harmonie.  


Hluboce propracovaná relaxační cvičení čchi-kung pomohou zlepšit vaše zdraví, zpomalí procesy stárnutí, zbaví vás tělo napětí!


100 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page