top of page

Reference

1. 

"Hledala jsem cvičení, které bude přínosem jak pro mé tělo, tak i pro mou duši, a dodá mi energii. Cvičení, které zlepší můj, do té doby špatný, zdravotní i psychický stav. Čchi-kung mi přinesl to, že se cítím dobře. Mám více energie, mé tělo je pružnější, jsem vitálnější, sama se sebou spokojenější a lépe zvládám své emoce. První výsledky jsem zaznamenala již po prvních 14 dnech intenzivního cvičení na přípravné škole ve Zvánovicích.

Tvůj přístup je jedinečný tím, že do všeho, co děláš, dáváš kus sebe, své srdce, svou osobnost, své nadšení a Tvoji školu jsem zvolila právě proto. Jsi osobnost, která inspiruje svým vlastním příběhem, odhodláním a zapálením pro věc a zároveň je milá a přátelská. Dává mi smysl doporučit studium s tebou. Všem těm, kteří chtějí zlepšit a zkvalitnit svůj život, upevnit své zdraví a poznat lépe sami sebe."

Reneta Lenertová, bankovní úředník, investiční specialista

2. 

"Chci Ti moc, moc za všechno poděkovat je úžasný, že lidem pomáháš tim, že je učíš poznávat jak a čím na sobě můžou spoustu věcí zlepšit. Učíš lidi, aby se uměli sami uzdravovat a pracovat se svou myslí, se svým duchem. Maš ohromné charizma. Jako bys byla stvořena pro to, co děláš. Děláš lidi upřimně šťastnější, zdravější a to je něco, co moc lidi neumí předávat tak jako ty. Máš dar a umíš jej užasně používat a všechno je to pro mě nový smysl v mém životě."

Pepa, pravidelný kurz, září 2016 - červen 2017

3. 

"Milá Míšo, zdravim tě... Pociťovala jsem obrovskou vděčnost za celou zkušenost a hlavně za ukázku toho, jaký má lektor byt. Jak jsi se vystavila (a neustále vystavuješ) takovému množstvi lidí, se vším tím zpracovaným a nezpracovaným, i když vím, jak těžké to někdy je, dát se takto všanc, ne vždy "naladěným" lidem, zvláště, když jim zrdcadlíš ty jejich bolístky a oni na to nejsou připraveni... I přesto ses nebála (anebo třeba i bála), ale přesto jsi to udělala a šla jsi do toho a snažila ses to posunout dál práci na sobě, zlepšováním, přijímáním a nasloucháním..... jsi pro mě, tak velkou inspiraci.  Děláš úžasnou praci a věřím, že jsi velkým vzorem toho, jaky by měl lektor dnešní doby být... Dělej dál, co děláš,  tak upřímně, jak to děláš a zůstaň v srdci taková, jaká jsi."

S.Š., lektrorský akreditovaný kurz, 2016 - 2017

4. 

"Milá Míšo, Ty jsi jako maják...zářivé, jasné světlo, které přibližuje poutníky k jejich "domovu". Ten, kdo si Tvé světlo najde, má velkou šanci dojít ke svému cíli. Hluboce si Tě vážím a děkuji, že jsi ochotna podělit se s námi tápajícími o svou moudrost. Je úžasné a obdivuhodné, co děláš a jak to děláš. Ze srdce Ti děkuji za Tvoji reakci, za podněty a především za podporu..."

P. J. , účastnice lektorského studia 2017

5.

"Ahoj Míšo! Jsem naprosto nadšená z cesty čchi-kungu, naprosto jsem se našla! Jen se raduju, že to cvičení je tak úžasný, že mě samo uvolňuje. Moc ti děkuju za to co děláš, protože můj život díky tomu dostal úplně nový směr a smysl."

Monika, akreditované studium 2016 

6.

"Ahoj Míšo, cvičení v pondělí bylo zase skvělý. Málokdy zažívám takový pocity ryzího štěstí, jako právě při cvičení pod Tvým vedením".

Martin, rozhlasový reportér

7.

Ahoj Míšo, nejprve Ti chci poděkovat za obohacující víkend, který byl pro mne, jak jsem se již zmínila, velice důležitým pro určité odpovědi. Ale nejen to, přátelství a skvělá parta lidí, která jsme se sešla mne také v mnohém posunuli kupředu. Bylo to velice inspirující a motivující pro mou budoucí práci a za vše Ti ze srdce děkuji :-). O akreditované studium mám zájem...

Z. M., terapeutka (mail po zájmovém třídenním semináři jaro 2017)

8.

Ahoj Míšo, mám zajímavé pocity, co jsem začala cvičit cchi kung. Daleko méně mentálně řeším věci, které jsem řešila a mnohdy mne zatěžovaly a vlastně byly zbytečné. A jde to samo, bez mého vědomého přičinění, relaxačních riuálů, které jsem dělala i vědomého odsoustředění od zatěžujících myšlenek. Dovolila jsem si být prostě v klidu, cítím se vyrovnaněji a přitom mám dost energie, té pozitivní, klidné. Jsem ráda, že jsem tě potkala! 

M. M., marketingová poradkyně (mail po zájmovém třídenním semináři jaro 2017)

8.

"Musím ti poděkovat za to, jak výborně jsi nás připravila nejen co do cvičení, ale i jako lektorky. Sama sebe překvapuji, jak dokážu reagovat na všechny možný situace v praxi. Jsi skvělá! Děkuji! :)"

Zuzka,  lektorka školy, léto 2018

9.

"Drahá Míšo, nevzpomínám si, že bych kdy cítila tolik živosti, radosti, nadšení a smyslnosti. Běží mi staro-nový kurz. Máme úžasné výsledky a jsme z toho nadšení:-) Jedné ženě se upravil tlak natolik, že musela vysadit léky...další, která má velké potíže se zády, páteří, krkem, dostala pochvalu od lékaře, že dnes poprvé, není zablokovaná...třetí byla hodně ztuhlá, neohebná, dnes dosáhne rukama až na zem a nyní čekáme, jak dopadne krevní obraz ženy, která má cukrovku. Všichni na sobě neuvěřitelně pracují ..."

Petra, lektorka školy, jaro 2018

10.

"Cchi kung milujem stale, zostavu cvicim nie uplne kazdy deň, ale 4-5 x do tyzda v priemere. Aj ranna rozcvicka a meditacie sa stali súcastou mojho zivota. Vzdy velmi rada spominam na pobyt, bolo to carovne. Minuly rok mi hrozila operacia, bola som dohodnuta s doktorom, ze ked sa vratim z Ciech, dohodneme termin operacie. Ked som sa vratila moje telo sa zacalo napravat, bolesti ustupovali, boli mozne prechadzky stale dlhsie a dlhsie, az som nakoniec  mohla aj behavat.  Pocuvam svoje telo a nejdem uz cez mrtvoly :) :). Miska, v kazdom pripade velka vdaka ti za cchi kung a vsetko co s tym suvisi..."

Jana (SK),  velká letní škola tao ženy 2017 

11.

"Tato škola, je najvyšši level mojej psychoterapie a vsetkeho co som zatial so sebou robila, lebo neodpusta. Nedovoli ine cesty. Ten tlak je skvely, je dolezity a som vdacna za to... V prvom rade, som sa ti chcela podakovat za sposob akym to robis Ty. " 

Laďka (SK), akreditované studium 2016 

12.

"Lektorský kurz byl obrovská výzva, a dokonce to vypadá, že se dožiji závěrečných zkoušek a vlastních kurzů jako podnikatelka. Pamatuji si, že na posledním kurzu Míši Miřacké jsme dostaly křídu a malinkou tabulku ve tvaru motýla. Měly jsme napsat, co pro nás znamená čchi kung. Já napsala slovo NADĚJE. Pokud se mi vydaří závěrečné zkoušky, pak mi bude velkou ctí dodávat naději i svým studentkám, které jako já bojují s roztroušenou sklerózou a jinými nemocemi. Teď se postupně dostávám z nejtěžší ataky roztroušené sklerózy, která mi znovu nastavila zrcadlo života. Je mi už jasné, že se chci naplno věnovat pouze lektorství a své duchovní práci. Díky roztroušené skleróze přicházím já i část mých studentů o pohybovou paměť. Právě čchi kung mi ji drží a tím výrazně prodlužuje život a jeho celkovou kvalitu. Čchi kung klidní rozbouřenou a vyděšenou duši. Co víc si může pacient s RS přát." 

Lenka, akreditované studium Tao ženy, podzim  2018 - 2019

13.

"Veškeré znalosti a dovednosti získané při studiu a při praktikování jako semínka klíčily a dávaly mému poznání a tělu nové rozměry. Čchi-kung jakožto starověké čínské umění pro zdraví a dlouhověkost je tisíciletími prověřené cvičení, které posiluje duševní a fyzické zdraví minulých, přítomných a budoucích generací lidí praktikujících toto umění. Považuji tedy za nezbytné šířit tyto znalosti a dovednosti dále. Blahodárné účinky čchi kungu nastupují poměrně velmi rychle po zahájení cvičení. Já sama jsem při prvním celodenním cvičení v rámci úvodu do čchi kungu pod vedením Míši Sklářové okamžitě navnímala změny ve svém těle. Systematické a smysluplné postupy vedení lekcí v rámci konceptu školy jsou léty prověřené a vychází z tradičního pojetí čchi kungu přizpůsobené naší kultuře. Celý průběh studia nás budoucí lektory připravoval do nejmenších detailů na samostatnou činnost. V tomto ohledu velmi oceňuji detailně propracovanou koncepci školy a výuky – jedná se o velké dílo, děkuji. "

Jindřiška - Akreditované studium, jaro 2018

14.

"Míša prekvapiteľka. Ako  TAO žena. Ako prekvapiteľka programátorka. Všetko najlepšie pospájala a ponúkla nášmu kruhu. Ona  pretvorí naše ufrflané spôsoby do užitočného ženského tvorenia. ŽIVÝ ČCHI - KUNG JE  PRE MŇA: Keď si tam kde máš byť, kde Ťa treba. Keď stojíš pri rodine akokoľvek, v akejkoľvek situácii a DRŽÍŠ TO! Konečne to cítim  ako to teba spraviť! ***zmenil sa pocit v mojom  vnútri... Čiastočka, ktorá vo mne nerezonovala s mojou cestou  sa prerobila a začala s ňou rezonovať.Môžem , chcem sa postarať a nechať zároveň  plynúť *** Uvedomila som si, že meditácia mi môže pomôcť  zdokonalovať  sa vo vyjadrovaní  a hlase ako takom. Ďakujem  Miša".

Janka - Akreditované studium Tao ženy, podzim  2018 - 2019

15.

"Se cvičením Michaely Sklářové jsem se setkala v Českých Budějovicích kolem roku 2010 a s nadšením jsem navštěvovala její hodiny. Účastnila jsem se i jejích prvních kurzů, které otevřela v Českém Krumlově a vytvořila základ budoucí akreditované Školy Živý čchi-kung. Studium je komplexní, zajímavé, zábavné, vede člověka k sebepoznání a seberozvoji. Při výuce i vlastním cvičení se člověku neustále objevují myšlenky – to bychom se měli učit ve školách, to by měli vědět všichni lidé, to by měli cvičit učitelé, politici, lékaři apod… Takže vědomí důležitosti a účinnosti cvičení pro člověka je velmi silné a motivační."

Proč čchi-kung (energie-dovednost)?

 

Systém čchi-kungu vychází z asijského kulturního prostředí a z poznatků člověka  starých 3-5 tis. let př. n. l. Můžeme se ptát, proč se zabývat tímto typem cvičení, které tak úplně neladí se středoevropským kulturním zázemím? V posledních desítkách let si různé formy asijských typů cvičení našly své místo v tzv. západní společnosti, a to díky jeho přístupu k člověku jako součásti celého vesmíru, součásti přírody, k člověku jako spojenci mezi nebem a zemí a jako spolutvůrci života, vztahů v nejširším slova smyslu, svého životního prostředí. Politické systémy západních zemí jsou postavené na demokracii, tj. mj. na osobní odpovědnosti každého jedince. Ekonomika je postavena mj. na konkurenci obchodních společností. Člověk je úspěšný, když je výkonný a viditelný na sociálních sítích. To vše klade na člověka velké nároky na jeho vzdělanost, výkonnost, neustálou aktivitu, připravenost reagovat na nové podněty. To vše by mělo probíhat ideálně v souladu člověka sama se sebou, s vědomím jeho nejniternějšího poslání, se kterým přišel na tento svět. Asijská cvičení pomáhají člověku získávat vnitřní sílu, fyzickou i psychickou odolnost, schopnost koncentrace, pomáhají mu rozvíjet jeho osobní potenciál, podporovat samoléčebné procesy jeho organismu, pěstovat smysl pro harmonii, empatii, spolupráci.  To vše mohou být důvody zájmu lidí o tento typ cvičení, které směřuje ke kultivaci osobnosti i jeho okolí....

Studium Tao ženy - zkušenost

Kurz Tao ženy mi přinesl zajímavá poznání, která jsou součástí přístupu k člověku z hlediska Tradiční čínské medicíny. Je to propracovaný systém, kde jednotlivé elementy zastupují jednak emoce, ale také archetypy, vůně, tkáně,  smysly, barvy, dobu své největší výkonnosti během 24 hodin… Jednotlivé orgány mají v těle své energetické dráhy. Díky znalostem všech různých propojení a souvislostí v těle člověka je TČM úspěšným léčebným systémem, a to zvl. u chronických dlouhodobých nemocí. Také jsme se dozvěděly něco o sobě díky Testu jedinečnosti Kalmana Horvatha. Prošli jsme základy velikého tématu Anatomie, dále tématu Sportovního tréninku a Fyziologie a sportu, První pomoci. Mluvili jsme o principech Vědomé komunikace, o specifikách posilování zad. Velmi zajímavé bylo povídání o terapii Těla pomocí tance a o principech Councelového kruhu jako způsobu komunikace, řešení nějakého problému, možnosti náhledu na dané téma. Hlavně jsme procvičovali sestavu Taichi čchi-kung, Džan džuan, Láčí, druhy Relaxací a Meditací. Studium mne obohatilo o nové informace, poznání, pochopení, prohloubení sestav čchi-kungu, jeho smyslu a velkého účinku na člověka při pravidelném cvičení. Přineslo mi nová přátelství a zajímavé prožitky během cvičení a hledání optimální cílové skupiny vlastního kurzu. Nutnost otevřít vlastní kurz byl zárukou toho, že se člověk musí nějak rozhodnout, najít skupinu žen a místo pro cvičení. Musí naplnit tento záměr a vyzkoušet si své schopnosti komunikace a ověřit si, jak je sám připraven nabídnout cvičení tak, aby bylo pro ženy věrohodné a uchopitelné. 

Jindřiška - akreditované studium Tao ženy, podzim  2018 - 2019 (závěrečná sebereflexe)

16.

"Dobrý večer, paní Sklářová. Děkuji za Vaše videa - už několik měsíců cvičím 8 kusů brokátu podle Vás, a je to perfektní. Cvičím každé ráno.

Ještě jednou děkuji a ať se Vám daří:))! " Petr H., jaro 2020

17.

"Dobrý den paní Michaelo, děkuji vám, jsem ráda,že jsem se s dcerou zúčastnila kurzu čchi-kung, každý den v lese cvičím rozcvičku, Osm kusů brokátů a nyní navíc ještě spojení se Zemí." Věra S., jaro 2020

18.

"Krásnou neděli, paní Michaelo, proč Vám píši? Chci se s vámi podělit o včerejší zážitek , který jsem prožila při sledování paní profesorky Anny Hogenové - Odvaha ke štěstí. Ještě dnes jsem těch informací plná. To je něco úžasného, jak všechno dokáže ( pro mne a mnoho dalších) vysvětlit. Všechno to do sebe zapadá jak mozaika. Ta lidskost, ten smysl života.

Musím Vám moc poděkovat za to, co pro nás děláte. Jaké informace nám dáváte a tím pomáháte, abychom se otevřeli novým začátkům, které nás určitě čekají. Každý si z toho vezme to, na co je připraven, že. Já jsem nemohla usnout. Teprve včera jsem se seznámila se všemi lektory, přestože jsem již dříve některé věci sledovala. Pro mne to byl nádherný večer. Mám všechno čerstvé a těším se na všechny výzvy, které mi z programu vyvstanou. Anna Hogenová mi odpověděla na mnoho pro mne otázek. Určitě jsem si uvědomila, jak to dělám já a jaké věci jsou pro život důležité a jaké ne. Už budu končit. Jen jsem potřebovala dát Vám zpětnou vazbu k tomu, co pro nás děláte... Jsem ráda, že se stále mohu učit žít. V úctě k Vám a všem" Jára J. , listopad 2020 on-line program Aktivace životní síly pro zdraví a vitalitu

19.

"Dobrý den Míšo, celý program balíček 7+21+49 jsem prošla a moc ráda bych ho měla stále k dispozici. Přihlásila jsem se znovu i do 30 denní výzvy a aktuálně mě provázejí Vaše krásné meditace. Moc děkuji za připravované programy. Mám za sebou různé terapeutické výcviky, cvičení pilates i jógy. Takto komplexní přístup v péči o sebe jsem již dlouho nezažila. To co načerpám od Vás, přináší užitek i pro mé okolí. Těším se na další spolupráci. " Dana 21-12-2020 on-line program Aktivace životní síly pro zdraví a vitalitu

20.

"Dobré ráno Míšo, chci vám moc poděkovat za Vaše vsechny aktivity, ať jsou to výzvy 21., 30.denni, atd. i poslední aktivita - včerejší velmi vydařená meditace. Super věci, které mě velmi obohacují a posunují dále a dále a těším se na vaše další nové aktivity. Přeji vám v dalším životě hodně zdraví, lásky, světla, finanční hojnosti a mnoho dalších skvělých nápadů, které nejen mě, ale i ostatním lidem plující na stejné vlně, nesmírně pomáhají. Toto jsem měla potřebu vám sdělít. S láskou a úctou. D. P. " leden 2021 on -line program Vánoční meditace.

21.

Reference z on-line programu Aktivace životní síly z pohodlí domova

 

"Nazdar Míšo, děkuji za  program Aktivace životní síly. Velmi zřetelně a jasně jsi vysvětlovala celé sestavy i s poznámkami, proč cvičit některé cviky. Mně velmi pomohlo dýchání-dýchání do určité části těla. Cvičím denně v lese nebo u lesa, vše jsem si zapisovala a nyní opakuji postupně jednotlivé sestavy. Mrzí mne,že jsem se na tento týden nemohla přihlásit, snad někdy budeš část o psychice opakovat. Velmi mne zaujala konference s Jaroslavem Mendelem. Kvalita hlasu se odráží v životní síle. Zdraví Tě Věra¨

--

"Dobrý den, mockrát děkuji za 30ti-denní výzvu.Každý den jsem cvičila a moc se mi líbila pestrost lektorů a denní setkávání...M."

 

--

"Míšo, moc moc díky za tenhle krásný počin! Přišlo mi super, jak bylo víc lektorů - každý je trochu jiný, má svůj "styl" a díky tomu jsem si vyzkoušela i různé přístupy....mnohem víc cítím živost v těle, energii. Až mě překvapilo, jak se po těch 20-30 minutách člověk může cítit krásně...J." 

 

--

"Ahoj Míšo. Byla to pro mě opravdu velká výzva. Výzva o vůli a trpělivosti. Čchi-kung mě opravdu oslovil, od září pravidelně cvičím.  Jsi opravdu výborný učitel. Děkuji za vše. Tvé lekce mi velice pomáhají. A moc mě to baví. Libuše."

 

--

"Dobrý večer. Záměr byl udělat si na sebe každý den čas, nalezení vnitřní síly, zvýšit energii, rekonvalescenci, uvědomění, co od života chci...od každého jsem se něco nového naučila. Co mi program pomohl změnit? Uvolňovat stres pomocí cvičení a uvědomit si, kde v těle je, uvolnila se mi krční páteř. Změna jídelníčku, více vařím, zahřívám podporuji slezinu, ledviny. Každý den cvičim, dělám automasáž. Mám lepší vztahy se svými dětmi, mám nadhled a více pochopení, teď to byla těžká zkouška tři děti doma:) na domácí výuce. Před začátkem výzvy jsem byla nemocná na covid s né úplně mírným průběhem a musím říci, čchi kung urychlil můj návrat ke zdraví. Moc děkuji, přišlo to v pravou chvíli... E."

 

---

"Míšo, 5cviků již praktikuji, bezvadně naladí. Pak mám Balíček-z něho zatím prožito jen týden, 30denní výzvu jsem absolvovala loni, bylo báječné!!!. Transformačně regenerační cestu -jsem napojená a cvičím, plním si "úkoly", píši deník. Od víkendu jsem zařadila hlavně denní cvíčo- 8 kusů brokátů-před zrcadlem. Baví mě moc, snažím se vylepšovat, cítím všechny vazy a šlachy Holky, moc doporučuji vše!!!" Věra K.

22.

 

20.6.2024 "Shlédla jsem Tvůj webinář Energetický nakopávač. Moc pěkná prezentace! Děkuji Ti za ni. Nakopla mě a můj muž mi dal ke slunovratu Aktivaci energie I. za 21 dní. Tak se moc těším....Máš velmi příjemný hlas a vnímám, že co říkáš, to žiješ. A taky vnímám tu velkou zkušenost. Nejen teoretické povídání s hezky udělanou prezentací, ale že vedeš posluchače k sobě, k zodpovězení si na dobře kladené otázky. A k tomu všemu je na Tebe hezký pohled Takže na otázku, co nejvíc mě oslovilo…fakt celé, tak jak píšu. A to já jsem fakt dost náročná. Přeji Ti nádherné léto." Dani

bottom of page