top of page

Akreditace MŠMT

logo MŠMT.jpg

Odbornost studia

Jediný certifikovaný studijní program MŠMT tohoto druhu v České republice vytvořila Michaela Sklářová společně s týmem lektorů.

Odbornost studia. Studium je akreditované MŠMT ČR pod č. j.: 104/2017-50 na základě paragr. 3 odst. 1 písm. f) zákona 115 / 2001 Sb., o podpoře sportu a podle paragr. 108 odst. 2 zákona č. 435/ 2004 Sb., o zaměstnanosti.​ Studium spadá do rekvalifikačních kurzů.

Máme zkušenost, že přibližně 75 % lektorů/lektorek si otevřelo své vlastní kurzy v ČR. Nadále se s námi vzdělávají v programu Cesta učitele pro certifikované lektory.

 

Absolventi akreditované školy získají osvědčení potřebné pro vydání živnostenského oprávnění pro instruktory jógy se zaměřením na Čchi-kung - Jóga MS. Hlavní osu programu tvoří staročínská uměníí čchi-kung (qi-gong), tao meditace a základy tradiční čínské medicíny, přednášky z moderní medicíny, psychologie, fyziologie, koučinku aj.

Studium je vedeno týmem českých lektorů.

Získali jsme ještě dvě další akreditace:

program pro učitele Kou-čchi-kung do škol s akreditací MŠMT, více

programy pro manažery a pomáhající profese s akreditací MPSV, více

DSCN7734.jpg

Jedinečnost studia

Propojujeme moderní způsob života a styl západního myšlení s poznatky Východu, zároveň respektujeme naše české prostředí.

Stavíme na osobních, více jak 20letých zkušenostech v oblasti zdraví, harmonie těla a duše, čchi-kung, tao meditací a osobního rozvoje.

Můžete se přihlásit do zájmového studia pro laickou veřejnost,

které je zároveň přípravným studiem pro ty, kteří chtějí přejít do akreditovaného studia pro lektory.

Tento pohybově vzdělávací program komplexně znovunastoluje rovnováhu v životě člověka bez ohledu na věk a kondici. 

DSC_1036.jpg

Pro koho je studium určené

Studium je určeno pro zájemce, kteří chtějí vést vlastní kurzy

pro veřejnost a stát se lektory/kami školy Živý čchi-kung.

Studium je otevřeno také zájemcům, kteří chtějí studovat zájmově 

a nemají ambice stát se lektorem vedoucím kurzy veřejných cvičení. 

Studium je vhodné pro budoucí a stávající lektory čchi-kung, taichi, jógy aj. podobných stylů, učitele, pedagogy, výchovné poradce a pracovníky, terapeuty, cvičitele, instruktory různých zdravotních cvičení, poradce zdravého životního stylu nebo wellness, ale i pro všechny zájemce, kteří chtějí cvičení čchi kung zařadit do své práce nebo každodenního života

a chtějí ho šířit dál do škol a mezi širokou veřejnost formou pravidelných lekcí, víkendových kurzů apod. Studium je také vhodné pro učitele MŠ, ZŠ, SŠ a terapeuty.

Studium je skvělou příležitostí pro ty, kteří chtějí zvýšit své možnosti uplatnění na trhu, osvojit si staročínské sestavy čchi-kung a získat komplexní znalosti z oblasti tradiční čínské medicíny a taoismu, ve spojení se západním pojetím člověka a zdraví.

DSCN9483.jpg

Cíle studia

Naším cílem je kultivace osobnosti lidí - jejich těla i ducha, což vede

ke zkvalitnění jejich vztahů i života. Chceme naučit veřejnost, jak kultivovat tělo a životní sílu čchi, jak odstranit násilí, které nevědomky pácháme sami na sobě, na svém těle, vnitřních orgánech a dalších systémech našeho těla, které každou sekundu podporují náš život.

To ovlivňuje nejen naše zdraví, ale i harmonický vztah k sobě a druhým.

Podle tradiční čínské medicíny souvisí naše vnitřní orgány s 5 elementy

a vždy dvěma párovými orgány yin a yang - ty souvisí s našimi emocemi, které pokud jsou nevyjádřené, potlačené nebo přehlížené, narušují rovnováhu plynutí toku čchi neboli životní síly v meridiánech

tzv. energetických drahách, které vyživují vnitřní orgány.

Zanášíme tělo jedy zevnitř (negativní emoce mířené proti sobě) a vnějšími (strava, nedostatek spánku, extrémní podmínky např. větru, chladu, dlouhodobé setrvání v osamělosti, v neharmonickém prostředí, nelaskavém vztahu, stresu atd.)

Škola Živý čchi-kung formou prožitkového vzdělávání ukazuje praktické nástroje pro každodenní život, které lze kdykoliv a kdekoliv použít.

bottom of page