Harmonie střev a střevního mikrobiomu - je to důležité?

A co to je střevní mikrobiom?

Věděli jste, že z našich střev vychází do mozku asi 90 % veškerých informací a že existuje obousměrná komunikační dráha mezi zažíváním tzn. mezi střevem, mikrobiomem a mozkem?

Skvěle o této tématice hovoří na svých seminářích RNDr. Petr Ryšávka, který vyvinul skvělé bio produkty Harmonelo (8 sirupů + mikrobime test).  

Shlédněte firemní video prezentaci o produktech a reálné zkušenosti lidí, jejich reference. Podívejte se na dokrtorova videa a rozhovory.

Naše střevo je základem zdraví, protože vstřebává do těla živiny z potravy a současně nás brání před vstupem patogenů a toxinů? Doslova řídí naše nálady a to, co budeme jíst?

Správná funkce střevního mikrobiomu je zcela nezbytná pro naši imunitu, trávení a metabolismus. V opačném případě může stát za řadou potíží i díky nevhodné konzumaci potravin, užíváním antibiotik, covid aj.  

Nejvíce patrný a vědecky prokázány je tento proces u autoimunitních onemocnění, kam patří snížená činnost štítné žlázy, artritida, diabetes

1. typu, celiakie atd.

Narušený střevní mikrobiom stojí také za řadou dalších potíží jako je nespavost, podrážděnost, špatné trávení, nadýmání, příbývání na váze, únava, kožní potíže, osteoporóza, reprodukční a gynekologické potíže aj.

Zvýšená propustnost střev má tedy za následek to, že se do těla dostávají ve zvýšené dávce  imunitu ohrožující látky. Proto je obnova střevního mikrobiomu základem pro zdravé fungování organismu.

Jak můžete pohodlnou cestou ozdravit svůj  střed - tedy Vaše střeva?

Pomůžeme Vám zjistit kondici Vašich střev i věk střevního mikrobiomu

a včas tak odhalit skryté problémy.  Čtěte níže, co pro sebe mužete preventivně udělat. 

Domluvte si termín: + 420 777 204 028 - Michaela Sklářová

Co odhalí analýza Vašeho střevního mikrobiomu?

V ČR máme unikátní službu

Věděli jste, že máte přímo v České republice jedinečnou příležitost, jak odborným způsobem vyladit svá střeva? Vědecká laboratoř známého českého mikrobiologa RNDr. Petra Ryšávky vykazuje s jeho týmem vynikající výsledky v oblasti střevního mikrobiomu (střevní mikroflóry

a imunity).

Díky jeho MICROBIOME TESTU můžete zjistit kondici vašich střev, tzv. věk mikrobiomu  a nechat si následně doporučit, jak se vyladit a užívat cenné produkty pro sebeozdravení. Co vše je tady možné? 

Obraťte se na PORADNU, kde sestavíme kůru přímo Vám na míru. 

CO VŠE ZJISTÍ ANALÝZA MIKROBIOMU?

- Z Vašeho vzorku se extrahuje vysoce čistá bakteriální DNA (deoxyribonukleová kyselina, nositelka genetické informace), kterou laboratoř za pomoci vysoce specifických nanosond podrobí molekulárně biologické analýze.

- Speciálně připravené nanosondy s vysokou přesností „vytáhnou“

ze změti nejrůznějších fragmentů DNA právě ty části, které potřebujeme pro stanovení zastoupení nejpodstatnějších součástí Vašeho mikrobiomu.

- Mezi nejdůležitější ukazatele harmonie Vašeho mikrobiomu patří zastoupení přátelských probiotických rodů Lactobacillus

a Bifidobacterium, a dále také vzájemný poměr dvou nejhojnějších bakteriálních kmenů – Firmicutes a Bacteroidetes.

- Právě o stavu těchto důležitých parametrů ve Vašem střevním mikrobiomu Vás má za cííl informovat provedená analýza.

- Dále se dozvíte, jaká je kondice Vašeho střevního mikrobiomu a jaký je Váš mikrobiomový věk.

- Zajímá Vás, jak je skutečně stará vaše mikrobiota? Chcete vědět v jaké kondici je Vaše střevo?

(Některé malé děti mají kondici střev na 50 % a mikrobiotu ve věku padesátiletého člověka. Naopak šedesátiletý jedinec má kondici střev na 80% a mikrobiotu dvacetiletého mladíka). A z toho již na první pohled vyplývá, co vše můžeme včas pro sebe preventivně udělat.

 

DÍKY MICROBIOME TEST

- Určíme věk mikrobioty člověka a zjistíme není-li narušený stav Vašeho střevního systému. Porovnáme zastoupení vybraných skupin bakterií a přiřadíme je k dané věkové skupině.

- Včasným odhalením velkého rozdílu mezi skutečným věkem jedince a jeho mikrobiomovým věkem lze totiž nepříznivý trend zastavit a změnou životního stylu předejít fatálním důsledkům.

- Ovlivněte kondici Vašich střev a pečujte o ně.

Hippokrates, otec moderní medicíny, řekl, že všechny potíže člověka začínají ve střevech, a to již v letech 460–370 před naším letopočtem.

- Jak jistě víte, střevo je dnes bráno jako druhý mozek, je odpovědné za řadu důležitých reakcí a procesů v lidském těle. Proto je důležité znát jeho stav. Pokud totiž není v pořádku (a to v počátcích nemusíme vůbec pociťovat), lze vhodným zásahem zastavit přicházející katastrofu.

 

MICROBIOME TEST

- Je určen jak pro klienty, kteří mají potíže, tak pro klienty, kteří o sebe chtějí preventivně pečovat. Při včasném zásahu, lze na základě výsledků analýzy svoji střevní mikrobiotu obnovit do rovnovážného stavu.

- V rámci MICROBIOME TEST, Vám ze zaslaného vzorku provedeme analýzu střevní mikrobioty se zaměřením na 2 hlavní skupiny bakterií, a to laktobacily a bifidobakterie, jejichž zastoupení v mikrobiomu jsme schopni velmi přesně detekovat. Právě tyto bakterie nás zásadně ovlivňují. I z tohoto důvodu jsou hlavní součástí všech probiotických produktů.

- Pokud ve Vaší střevní mikrobiotě odhalíme sníženou koncentraci bifidobakterií, snažíme se cíleným zásahem tento negativní stav zvrátit. Pro tyto situace jsme vyvinuli unikátní symbiotické doplňky stravy.

- Jedná se ve své podstatě o omlazovací kúru, která restartuje Vaši mikrobiotu.

- Po zakoupení produktu MICROBIOME TEST je třeba vyplnit a odeslat eletronický dotazník online. Doporučuje se TEST OPAKOVAT po 3 - 6 měsících po prvním odběru, dále preventivně 1 krát ročně, zodpovědnost je zcela na Vás. 

- Analýza vzorku trvá 4 - 6 týdnů. Následně obdržíteostanete 9 - 10 stránek analýzy (vysvětlení, obrázky, grafy, přílohy, mikrobiom věk, kondici atd).

Zavolete a zjistěte detailní možnosti: + 420 777 204 028 nebo napište na info@zivycchikung.czObraťte se na naši PORADNU,

Pečujte o 3 poklady - Vaše břicho, srdce a hlavu

Péče o 3 poklady = 3 centra

Aby naše tělo mohlo optimálně fungovat, potřebuje naši maximální pozornost zejména ve 3 oblastech tzv. 3 energetických centrech - 3 pokladech nebo-li 3 dantienech. Mezi ně patří:

1) Spodní centrum, které sídlí v oblasti břicha a souvisí s naší vrozenou - prenatální anebo získanou životní sílou tzv. čchi. K tomuto místu řadíme pohlavní a trávicí systém tj. kondici střev a kvalitu střevního mikrobiomu. Ten je dnes považován za sídlo druhého mozku a ukazuje se, že ho má výrazným způsobem narušen většinová část populace, a to již od dětí.  

Střevní mikrobiom můžeme sice ovlivňovat konzumací pestré stravy, ta však v dnešní době často neobsahuje živiny, které bychom v ní měly mít anebo nejsme dostatečně znalí či důslední a stravu odbýváme. Tím pádem, nemusí střeva fungovat tak, jak mají, a tím pádem nestřebáváme do těla potřebné živiny, vitamíny, minerály. Pokud tomu tak není, mohou nás časem "zastihnout" potíže ve formě únavy, nemoci, osteoporózy, ekzémů, střevních bolestí, migrén, psychické nepohody atd. 

K všemu musíme přidat psycho-somatiku, tzn. poznat to, jakým způsobem emočně reagujeme na různé situace a události, jak je podvědomě prožíváme a v sobě buď držíme nebo ne.

Ledviny z pohledu čínské medicíny souvisí např. s našimi strachy a střeva jsou spojeny, jak s emocemi smutku, tak radosti. Celý náš organismus je propojen a jedno ovládá druhé. Z toho důvodu je nutné lidskou bytost vnímat celostně. Pokud posílíme své spodní energetické centrum - břicho a ledviny, bude to mít výrazný dopad na naši vitální sílu.

 

2) Střední centrum posilují a harmonizují zejména naše emoce. Patří sem srdce, plíce a krevní systém. K jeho uvolnění jsou vhodná např. smysluplně prováděná dechová cvičení čchi-kung (vyberte si program)

3) Horní centrum regulujeme poznáním své mysli. Sem řadíme náš mozek a nervový systém.. Ovlivníme jej např. meditací, hudbou, zvukem nebo uměleckou tvorbou.

Jinými slovy řečeno, přes tělo ovlivníme psychiku a přes lepší porozumění sami sebe i tělo. V ideálním případě kombinujeme práci s tělem a dechem, který zablokované emoce uvolní. A také s myslí, která formou meditací otevírá naše skryté schopností a vnitřní klid.

Pokud Vám dává smysl tato propojenost, sestavíme Vám kůru na míru. Obraťte se na naši PORADNU.

V procesu sebe-ozdravování je jen na Vás, co si dopřejete.