Imunita sídlí ve střevech aneb Střeva jako druhý mozek  

Posílení energie břicha

Propojení praxe čchi-kung tzn. vědomá práce s tělem, dechem a myslí společně s harmonizací střev nastavuje regenerační procesy jak v těle, tak v naší psychice už v krátkém čase.

Střeva a žaludek jsou první média, když v životě tzv. něco nezkousneme, nestrávíme, tak se nám projeví v žaludku stažením, píchnutím anebo v případě, že vyhodnotíme pocity strachu, tak se nám až stáhne břicho. Ne  nadarmo se říká: strachy se po....

Střeva z pohledu čínské medicíny jsou spojeny jak s emocemi smutku, tak radosti. Celý náš organismus je propojen a jedno ovládá druhé. Z toho důvodu je nutné lidskou bytost vnímat celostně.

Pokud posílíme své spodní energetické centrum - břicho a ledviny, bude to mít výrazný dopad na naše srdce a mozek. Jinými slovy řečeno, přes tělo ovlivníme psychiku a přes lepší porozumění sami sobě, změníme fyzickou schránku a svou vnitřní sílu. Dopřejte si svůj individuální balíček.

Propojujeme znalosti východní a západní medicíny

Základem je střevní mikrobiom

Věděli jste, že z našich střev vychází do mozku asi 90 % veškerých informací a že existuje obousměrná komunikační dráha mezi zažíváním tzn. mezi střevem, mikrobiomem a mozkem? 

Jinými slovy řečeno, že naše střevo je základem zdraví, protože vstřebává do těla živiny z potravy a současně nás brání před vstupem patogenů a toxinů? Doslova řídí naše nálady a to, co budeme jíst?

Správná funkce střevního mikrobiomu je zcela nezbytná pro naši imunitu, trávení a metabolismus. V opačném případě může stát za řadou potíží i díky nevhodné konzumaci potravin, užíváním antibiotik, covid aj.  

Nejvíce patrný a vědecky prokázány je tento proces u autoimunitních onemocnění, kam patří snížená činnost štítné žlázy, artritida, diabetes

1. typu, celiakie atd.

Narušený střevní mikrobiom stojí také za řadou dalších potíží jako je nespavost, podrážděnost, špatné trávení, nadýmání, příbývání na váze, únava, kožní potíže, osteoporóza, reprodukční a gynekologické potíže aj.

Zvýšená propustnost střev má tedy za následek to, že se do těla dostávají ve zvýšené dávce  imunitu ohrožující látky. Proto je obnova střevního mikrobiomu základem pro zdravé fungování organismu. Poslechněte si rozhovor s Doc. Alishi Gajic zde nebo si objednejte test střevního mikrobiomu, zjistěte kondici střev a tzv. mikrobiomový věk více

V neposlední řadě je velmi důležité pro naši psychiku a zdravé tělo to, jak o sebe pečujeme - to, jak se stravujeme, dodržujeme pitný režim, dobře dýcháme, pobýváme na sluníčku, máme pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, děláme činnosti, které těší naši duši, bydlíme v místě, kam se rádi vracíme anebo si dopřáváme radostné chvíle intimity s těmi, které milujeme.... Také to, zda v životě děláme to, co nám dává smysl.

Pokud si potřebujete v hlavě uspořádat konrétní plán, objednejte se.

V procesu sebe-ozdravování je jen na nás, co si dopřejeme?

Moje osobní zkušenost

V loňském létě, v květnu 2020, mě "potěšila" svou návštěvou paní borélie. Zdržela se u mne v příbytku ne několik týdnů, ale měsíců.  Bylo to již po druhé v mém životě a tentokrát o sobě nechala opravdu vědět,

Přestože jsem užívala 14 dní ATB, které mi pomohly zvládnout první stavy únav a bolest hlavy, cítila jsem se výrazně oslabená.  Krevní lékařské testy následně sice prokázaly, že je vše v pořádku, ale tak to nebylo. Přišlo několika-měsíční období náhlých únav, a to tak, že jsem byla schopná usnout okamžitě, kdekoliv vkuse na 3-5 h, tzn. žádné mikrospánky, ale tvrdá ulehnutí + občasné bolesti kloubů.

V té době jsem mi pomohlo upravit jídelníček - vysadila jsem cukry, mouku, mléko a mléčné kravské produkty, maso. Jedla většinou lehce vařenou stravu, co nejméně kombinovanou, ideálně 2. max. 3 potraviny. Zařadila odpočinek, čchi-kung, akupunkturu a byliny TČM (cca od června do listopadu 2020) tzn. půl roku velké disciplíny. Energie se výrazně navýšila, ale ne natolik, abych se zase cítila ve své kůži jako před tím... A?

Zázraky se dějí... Dovolíme to?

V listopadu 2020 mi doporučila moje dlouholetá přítelkyně Helena Zavadilová  zdravé harmonické sirupy, za kterými stojí vědecký tým pana RNDr. Petra Ryšávky. Společně s frekvenční naturopatí Doc. Alishi Gajic jsem získala nepřenositelnou zkušenost s jejich užíváním. Během dvou týdnů v mém těle nastaly velké proměny v podobě nárustu energie, vnitřní radosti, posílení nehtů, vlasů, odeznění bolestí kloubů, zlepšení nálad, chuti znovu tvořit a být aktivní. Z toho důvodu ve své práci nyní propojuji práci v oblasti čchi-kung, stravy, meditace a harmonizace střev.

Pokud máte potřebu zlepšit kondici jak těla, tak vztahů, zavolejte mi na tel. 777 204 028 a domluvíme si termín osobní konzultace.

kudy-z-nudy-logo.png

Tel: + 420 / 777-204-028           E_mail: info@zivycchikung.cz         Centrum Loreto

  • Facebook Sociální Icon
  • YouTube Sociální Icon

2019 Copyright Michaela Sklářová  -  Obchodní podmínky  -  Ochrana údajů  -  Foto Monika Kleinová  -  Foto Štěpánka Richterová