top of page

Stáří a stárnutí člověka s čchi-kung

Čím dál více se nepřehlédnutelnou skutečností stává téma stáří a konce lidského života. Jedná se o fenomén, který postupně zasahuje do všech oblastí individuálního

i společenského života.


Otázky stárnutí jsou v posledním období středem pozornosti řady odborníků z řad společenských, medicínských i politických kruhů na celém světě. Snaží se tuto tématiku vědecky nejen zpracovat a vysvětlit, ale i současně účinně přispět k aktivnímu stárnutí v reálném životě.  


Stáří a smrt se dotýká nás všech.


Každý z nás se v určitou část svého života zastaví a v jeho mysli přeběhne myšlenka či otázka týkající se tématu smrti. Možná si to neuvědomujeme, ale hodina smrti zůstává pro nás všechny jakýmsi tajemstvím, které nám může a nemusí nahánět strach.


Číňané objevili, že skrze čchi-kung jsou schopni posilovat svůj oběh čchi (životní síly)

a získat tak pevné zdraví v jakémkoliv věku.


Víte, že...

V našich programech věnujeme pozornost poznání dávné moudrosti tisíciletých tradic Východu, které věřili, že s praxí čchi-kung můžeme omlazovat tělo a zastavit procesy stárnutí?


Čchi-kung můžeme praktikovat také v přírodě:

  1. Cvičení čchi-kung jsou mimořádně vhodná pro ženy i muže každého věku. 

  2. Zahrnují fyzická, dechová a mentální cvičení, práci s hlasem a tělem.

  3. Pohyby se při cvičení provádí v plynulém a pomalém sledu jednotlivých pozic, které podporují tok čchi, probouzejí vědomí sebe sama, posilují a uvolňují tělo, zvyšují hybnost kloubů a pružnost páteře.

  4. Cvičení je možné praktikovat také v přírodě. 47 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare


bottom of page